W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Świat utracony, ale nie zapomniany / Piotr Nazaruk

Bitwa o kulturę. Świat utracony, ale nie zapomniany / Piotr Nazaruk
Data rozpoczęcia 2022-11-15
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

Twórczość Abrahama Goldfadena i Jakuba Gorina otwiera historię teatru w jidysz. Co to znaczyło grać w jidysz, kim byli twórcy dramatów i przedstawień, co możemy powiedzieć o publiczności tych widowisk? Jak bardzo przenikały się polskie i żydowskie środowiska teatralne? Przyjrzyjmy się fenomenowi teatru żydowskiego w Polsce od końca XIX wieku do czasu Zagłady. Ile zawdzięcza mu żydowskie kino lat dwudziestych? Opowiemy o najważniejszych tematach, bohaterach, konwencjach artystycznych teatru i kina, którego miało już więcej nie być. 

Piotr Nazaruk - edukator w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”, stypendysta YIVO Institute for Jewish Research (2017 i 2018). Autor zbioru esejów „Kokebebe” (2019). 

Prowadzący: Łukasz Drewniak

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy 

Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 01.10.2022 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.

Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz na profilu fb Teatru Starego).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej