W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Bitwa o kulturę: W z@sięgu
Data rozpoczęcia 2017-01-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.
Kategoria Spotkania

prowadzenie: Grażyna Lutosławska
gość: Maciej Dębski

Gdzie przebiega granica, pomiędzy użytecznym byciem w zasięgu sieci, a tym, że zapominamy przy tym o realnym świecie? Czy i kiedy powinna nas niepokoić częstotliwość, z jaką zaglądamy do swojej skrzynki e-mailowej, sprawdzamy sms-y, profil na Facebooku? Jaka jest przyszłość sieci i naszej w niej obecności?
Grażyna Lutosławska

Maciej Dębski – doktor nauk społecznych, socjolog problemów społecznych, adiunkt w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, założyciel i lider Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, edukator społeczny, ekspert w realizacji ilościowych oraz jakościowych badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli w zakresie problemu e-uzależnień, członek grupy eksperckiej Rzecznika Praw Obywatelskich w zakresie bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca i realizator ogólnopolskich badań dotyczących nałogowego korzystania z telefonów komórkowych. W roku 2016 wdrożył eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych. Aktualnie prowadzi ogólnopolskie badania naukowe wśród kierowców w zakresie podejmowania przez nich zachowań ryzykownych związanych z używaniem telefonów komórkowych w ruchu drogowym.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej