W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Zegarmistrz światła

Bitwa o kulturę. Zegarmistrz światła
Data rozpoczęcia 2019-11-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

Goście: Tadeusz Woźniak, Witold Górka
Prowadząca: Grażyna Lutosławska

Tadeusz Woźniak opowiedział Witoldowi Górce nie tylko o swojej muzyce. W książce, która wzięła tytuł od najpopularniejszego przeboju kompozytora i wokalisty, Tadeusz Woźniak opowiada też o rodzinie, przyjaźniach, poetach, reżyserach teatralnych i aktorach, drodze twórczej, ale także tym, co stawało jej na przeszkodze. Jak zwierzyć się z tego co intymne? Jak to opisać?
Grażyna Lutosławska

Tadeusz Woźniak - urodzony w 1947 roku polski bard, kompozytor i instrumentalista. Odznaczony złotym krzyżem zasługi za osiągnięcia artystyczne oraz złotym medalem zasłużony kulturze Gloria Artis, nagrodzony na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 roku za piosenkę Zegarmistrz światła.
Najważniejsze i najbardziej znane utwory z jego repertuaru to, wspomniany wcześniej Zegarmistrz Światła, Smak i zapach pomarańczy, Dni niczyje, Hej Hanno (do słów Agnieszki Osieckiej), Mam ledwie bliznę (do słów Jaromira Nohavicy, w tłumaczeniu Antoniego Murackiego), Przesłanie (do słów Zbigniewa Herberta), Serce ogniska (do słów Jonasza Kofty), Pan Tadeusz (instrumentalny, z muzyki do ekranizacji pochodzącej z 1929 r.).

Witold Górka (ur. 1957) – organizator niezależnego ruchu filmowego, scenarzysta, dziennikarz, autor muzyki. Współpracował m.in. z Kinami Studyjnymi i DKF, Teatrem Akademia Ruchu, Rozgłośnią Harcerską i TVP Kultura. Wydał trzy książki poświęcone polskiej muzyce.


Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.