W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Bad writing, bad living

Bitwa o literaturę. Bad writing, bad living
Data rozpoczęcia 2014-06-03
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Prowadzenie: Łukasz Drewniak
gość: Mateusz Pakuła

Czy książka celowo zła, obraz namalowany jakby po amatorsku bez znajomości technik malarskich, spektakl z premedytacją źle wyreżyserowany, świadomie zły film to nowa odsłony gry twórcy z odbiorcą? O co w niej chodzi? Jak rozpoznać zwykłą nieumiejętność od maski niezdarności artystycznej? Łukasz Drewniak

Mateusz Pakuła - dramatopisarz i dramaturg, ukończył dramaturgię na Wydziale Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie. Trzykrotny finalista Konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Wielokrotny finalista Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej i laureat 19 edycji tego Konkursu (wyróżnienie indywidualne za tekst Mój niepokój ma przy sobie broń). Finalista „Talentów Trójki” 2013. Nominowany do nagrody TVP Kultura „Gwarancje Kultury” za najbardziej obiecujący debiut 2010 roku (za zbiór Biały Dmuchawiec. Pięć sztuk teatralnych). Wydał trzy zbiory dramatów: Biały Dmuchawiec. Pięć sztuk teatralnych (2010), Kowboj Parówka i trzy inne sztuki (2012) oraz dyptyk Na końcu łańcucha (2012).

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej