W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę: Co wydarzyło się 100 lat temu w Rosji?

Bitwa o literaturę: Co wydarzyło się 100 lat temu w Rosji?
Data rozpoczęcia 2017-11-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru
Kategoria Spotkanie

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. 

prowadzenie: Jerzy Sosnowski
gość: Wacław Radziwinowicz

Na początku listopada mija 100 lat od wybuchu rewolucji bolszewickiej w Rosji - a mówiąc dokładnie: od puczu, przeprowadzonego w Rosji przez bolszewików. Przez kilkadziesiąt lat PRL-u przewrót ten był oficjalnie czczony, czemu towarzyszyły daleko posunięte manipulacje i fantazje historyczne. Co się właściwie wtedy stało? Jakie były przyczyny wydarzeń? Jakie były ich dalekosiężne skutki, w jakiejś mierze dziś jeszcze wpływające na sytuację międzynarodową?
Jerzy Sosnowski

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa" na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Cykl "Bitwa o literaturę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej