W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Czy istnieje jeszcze kanon literacki?

Bitwa o literaturę. Czy istnieje jeszcze kanon literacki?
Data rozpoczęcia 2019-05-07
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie
Kategoria Spotkanie

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Prowadzenie: Jerzy Sosnowski

Dawno, dawno temu nieznajomość utworów z tzw. kanonu literatury pięknej bywała w pewnych środowiskach uznawana za kompromitację. Niekoniecznie oznaczało to, że wszystkie te utwory znało się naprawdę - ale w każdym razie nie wypadało przyznawać się do ignorancji. Nie chodziło przy tym o lektury szkolne; kanon był znacznie szerszy. Dziś, jak się wydaje, sytuacja się zmieniła: nie bardzo wiadomo, co do kanonu należy, nieczytanie książek przestało być niestety powodem wstydu, a towarzysko gorzej jest chyba nie znać bestsellerów niż klasyki, skądinąd od dawna niewznawianej. Co się właściwie stało?
Jerzy Sosnowski

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej