W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Jakiej powieści Polska potrzebuje?

Bitwa o literaturę. Jakiej powieści Polska potrzebuje?
Data rozpoczęcia 2013-06-04
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkania

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

prowadzenie: Grażyna Lutosławska

goście: Piotr Bratkowski, Mariusz Sieniewicz

Czy potrzebujemy wielkiej epickiej powieści, która opisze na wielu planach zmiany zachodzące w Polsce w ostatnim dwudziestoleciu, bądź też da panoramiczny obraz współczesnej Polski? Po 1989 roku apelowano o „Nowe Przedwiośnie”, później o „Nową Lalkę”, dziś inne tematy zaprzątają głowy Polaków, ale od pytania się nie ucieknie. Czy dziś możliwa jest wielka epicka powieść na miarę „Lalki”? A może na miarę czegoś zupełnie innego? Czy w ogóle Polska potrzebuje wielkiej epickiej powieści o sobie?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 20 maja o godz. 20:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej