W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę: Kobieta i mężczyzna

Bitwa o literaturę: Kobieta i mężczyzna
Data rozpoczęcia 2018-11-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Teatru
Kategoria Spotkanie

prowadzenie: Grażyna Lutosławska
goście: Zyta Rudzka, Łukasz Chotkowski

Temat Bitwy zainspirowały dwie głośne, wydane niedawno książki: Krótka wymiana ognia Zyty Rudzkiej i Męskość Łukasza Chotkowskiego; oba te wydawnictwa będą pretekstem do rozmowy o kobiecości i męskości, o tym, czym są dzisiaj, jak są redefiniowane.

Zyta Rudzka, pisarka, dramatopisarka. Napisała takie powieści jak Mykwa (1999), Ślicznotka doktora Josefa (2006), Krótka wymiana ognia (2018). Autorka sztuk teatralnych, m.in. Cukier Stanik (2007) i Zimny Bufet (2011), wyróżnionych Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną oraz Gold Remi na Worldfest Independent Festival w Houston. Jej utwory tłumaczono na wiele języków.

Łukasz Chotkowski (ur. 1981), ukończył warszawską Akademię Teatralną. Dramaturg, reżyser. Na stałe współpracuje z Mają Kleczewską. Ich spektakle pokazywane były na rozlicznych festiwalach w Polsce i zagranicą. Zajmuje się twórczością Elfriede Jelinek, z którą przeprowadził wiele rozmów, historią Zagłady i jej wpływem na współczesność, psychologią, i kulturą Indyjską. Od siedemnastu laty jeździ po Azji, najwięcej czasu spędził w Nepalu, Indiach, w których był czternaście razy.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej