W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Koniec mediów, koniec krytyki

Bitwa o literaturę. Koniec mediów, koniec krytyki
Data rozpoczęcia 2013-04-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Bitwa o literaturę - Koniec mediów, koniec krytyki

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Prowadzenie: Łukasz Drewniak
Goście: Edwin Bendyk, Kazimierz Krzysztofek, Wojciech Majcherek

Świat krytyki literackiej, teatralnej, sztuki kończy się. Do niczego nie są nam potrzebne lub niebawem nie będą głosy krytyków bo czy iść na spektakl lub do kina dowiemy się z forum dyskusyjnego, a najbardziej istotna jest dziś reklama książki czy filmu. Niedługo będą czytane wyłącznie te książki, które są mocno reklamowane. Śmierć krytyki oznacza śmierć ambitnej kultury, tymczasem zgadzamy się na to, by krytycy zniknęli, by każdy mógł być artystą. Czy Web 2.0 zabije kulturę, jak uważa Andrew Keen w książce „Kult amatora. Jak internet niszczy kulturę”?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernych fragmentów spotkania będzie można wysłuchać w audycji „Osobowości”, emitowanej na antenie Radia Lublin 29 kwietnia (poniedziałek) o godz. 20:00.