W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Lost (and Found) in Translation

Bitwa o literaturę. Lost (and Found) in Translation
Data rozpoczęcia 2016-02-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie TS
Kategoria Spotkanie

Prowadzenie: Łukasz Drewniak
Goście: Krzysztof Bartnicki, Wojciech Charchalis, Anna Wasilewska


Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w każdy poniedziałek o 20:00.
Cykl "Bitwa o literaturę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie http://video.teatrstary.eu/. Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.


Tajemnice warsztatu tłumacza. Tłumacz – ukryty pisarz czy przewodnik po świecie autora? Pułapki języka, stylu, kontekstu. Co oznacza pojawienie się nowego przekładu dla dzieła? Co robi tłumacz? Objaśnia utwór nowej generacji czytelników, uzupełnia tekst o nową wiedzę na temat epoki, autora, gier literackich odkrytych w ostatnich latach w wydawałoby się dobrze znanym dziele? Do rozmowy zaprosiliśmy trójkę wybitnych tłumaczy, których przekłady okazały się w ostatnich latach rewelacjami literackimi - Łukasz Drewniak

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej