W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Między hitem a kitem

Bitwa o literaturę. Między hitem a kitem
Data rozpoczęcia 2019-03-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie
Kategoria Spotkanie

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Goście: Ryszard Koziołek, Wojciech Szot
Prowadzenie: Grażyna Lutosławska
Lektorka: Jowita Stępniak

Skąd się biorą literackie hity? Co jest kitem w literaturze? Kto o tym decyduje i czy należy słuchać go uważnie? Jeśli nie jego, to kogo? Jak nie zabłądzić w gąszczu tytułów? A może dobrze jest się gubić?
Grażyna Lutosławska

Ryszard Koziołek, literaturoznawca, eseista, profesor w Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. W 2010 otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii „Eseistyka” za książkę Ciała Sienkiewicza. Studia o płci i przemocy. Wydał również: Zdobyć historię. Problem przedstawienia w „Twarzy księżyca” Teodora Parnickiego(1999), Znakowanie trawy albo praktyki filologii (2011), opracował Tylko BeatryczeTeodora Parnickiego w serii Biblioteka Narodowa (2004). Członek jury Nagrody Literackiej Nike w latach 2012–2015. W 2016 ukazała się jego książka Dobrze się myśli literaturą uhonorowana Śląskim Wawrzynem Literackim. W 2017 otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej.

Wojciech Szot - kulturoznawca, lubi o sobie mówić "czytelnik" zamiast "krytyk literacki". Czasem redaktor, wydawca, dziennikarz. Współprowadzący wraz z Olgą Wróbel blog krytyczny - Kurzojady. 

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej