W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Na ziemi niczyjej

Bitwa o literaturę. Na ziemi niczyjej
Data rozpoczęcia 2014-12-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkanie

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

prowadzenie: Łukasz Drewniak
gość: Szczepan Twardoch

Na ziemi niczyjej - Spotkanie z pisarzem i socjologiem Szczepanem Twardochem (rocznik 1979), autorem powieści Morfina, Wieczny Grunwald, Przemienienie. Będziemy rozmawiać o literaturze, polityce i życiu. I nowej książce Twardocha. Jaki jest i czym jest ten "jednoosobowy klub", do którego zapisał się artysta? Zapytamy o zadania i obowiązki pisarza w naszej rzeczywistości. Czy literatura staje się dla niego badaniem struktury zła czy ocalaniem świata w sobie i dla siebie? "Sensem życia jest ono samo. Nic więcej, żadnego porządku, żadnego „wyższego sensu” nie widzę." - mówi Twardoch. Jak być pisarzem w Polsce, której wszyscy nienawidzą? I czy można pisać z nienawiścią, przeciwko czemuś? Łukasz Drewniak

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej