W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę: Narodziny pisarki

Bitwa o literaturę: Narodziny pisarki
Data rozpoczęcia 2015-10-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie
Kategoria Występ

prowadzenie: Łukasz Drewniak

goście: Weronika Murek, Joanna DziwakO czym i dla kogo piszą reprezentantki najmłodszego pokolenia polskich pisarek? Jaki świat jest ich światem pierwszym? Skąd przyszły do literatury? Co ich łączy, a co dzieli? Przyjrzymy się ich strategiom pisarskim, bohaterom i tematom, zapytamy o stosunek do realizmu. Sprawdzimy, jak czują się młode autorki w machinie mass mediów. Jak mówić o swojej twórczości, jak o nią walczyć? Debiut jako obietnica czy debiut jako podsumowanie etapu życia? Gościem spotkania będzie Weronika Murek, autorka ksiażki “Uprawa roślin doniczkowych metodą Miczurina”. 

Łukasz DrewniakObszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w każdy poniedziałek o 20:00.

Cykl "Bitwa o literaturę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej