W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. O cudach

Bitwa o literaturę. O cudach
Data rozpoczęcia 2014-11-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkanie

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

prowadzenie: Grażyna Lutosławska
gość: prof. Jadwiga Mizińska

Jadwiga Mizińska - profesor w Instytucie Filozofii UMCS w Lublinie. Z wykształcenia pedagog, z zawodu filozof. Zwolenniczka połączenia pedagogiki z filozofią w postaci paidei - sztuki wychowania i samowychowania przez rozmowy istotne oraz literaturę piękną. Twórczyni „warsztatów filozoficznych", organizatorka "zlotów filozoficznych" jako sposobu uprawiania "filozofii wędrownej".

Autorka książek filozoficznych, m.in. „Uśmiech Hioba”, „Imiona losu”, „Wina i wybaczenie”, „Podnoszenie iskier”. Głosicielka koncepcji "homo sentiens" - człowieka wrażliwego. Autorka powieści: „Duchy domu”, „Od cudu”, „Zuńczyk”. Wierzy w cudowność świata oraz cuda sprawiane przez ludzi. Wierzy również w moc życzliwego, dobrego i pocieszycielskiego słowa.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej