W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. O istocie człowieczeństwa

Bitwa o literaturę. O istocie człowieczeństwa
Data rozpoczęcia 2022-05-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Gość: Jarosław Mikołajewski
Prowadzący: Michał Nogaś

Znaleźliśmy się (nagle?) w czasach, w których pomoc drugiemu, bezbronnemu człowiekowi może zostać uznana za przestępstwo i działanie na szkolę państwa. Dożyliśmy momentu, w którym ofiary zbrojnych konfliktów dzieli się na gorszych i lepszych, a patriarchowie wielkich kościołów nie umieją dosadnie potępić zła. Jesteśmy w chwili jednego z najważniejszych sprawdzianów - własnego człowieczeństwa.
O tym, co to znaczy być i żyć z bliźnimi, jak patrzeć na problemy uchodźców i wszystko to, co zamiast łączyć dzieli, z poetą, publicystą, autorem reportaży Jarosławem Mikołajewskim rozmawiał będzie Michał Nogaś.

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od marca 2022 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego