W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Pierwsze

Bitwa o literaturę. Pierwsze
Data rozpoczęcia 2021-11-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatna wejściówka
Kategoria Spotkanie

Goście: Anna Król, Sylwia Zientek
Prowadzenie: Grażyna Lutosławska

Kim były pierwsze taterniczki, których śladem powędrowała Anna Król i polskie malarki na Montparnasse, bohaterki książki Sylwii Zientek? Jaką cenę zapłaciły za obalenie mitu, że Parnas należy do Apollina, i decyzję, aby nie należeć wyłącznie do orszaku jego Muz? Z czym musiały się zmierzyć? Czy przetarły szlaki?
Grażyna Lutosławska

Anna Król – pisarka, z wykształcenia teatrolożka. Autorka książek "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie" oraz "Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia". W 2012 r. stworzyła Fundację „Kultura nie boli”, jest pomysłodawczynią i dyrektorką międzynarodowego Big Book Festival, kieruje Big Book Cafe – centrum innowacji literackich, reżyseruje spektakle i wydarzenia artystyczne. Kocha naturę i góry. Wspina się, jest taterniczką. Nie zjada zwierząt, czyta wszystko. W maju 2021 roku wydała książkę "Kamienny sufit".

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej