W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę: Węgry: Śmierć patrycjuszy

Bitwa o literaturę: Węgry: Śmierć patrycjuszy
Data rozpoczęcia 2018-05-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

Prowadzenie: Łukasza Drewniak
Gość: Krzysztof Varga

Pisarz Krzysztof Varga opowie o swoich węgierskich korzeniach i węgierskich powieściach. Na czym polega podwójność w jego prozie, w jego patrzeniu na Polskę i Węgry. Zastanowimy się wspólnie nad polską i światową recepcją twórczości węgierskich pisarzy: Sándora Máraia, Imre Kertésza, Pétera Esterházyego. Co Węgrzy dali literaturze? Co zobaczyli w Europie, Historii, współczesności? Czemu świadkowali, o co walczyli, jakie doświadczenie zapisali w swoich utworach? Mały kraj, długa historia, dziwny język, wielka literatura.
Łukasz Drewniak

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej