W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o literaturę. Wielka proza - wielki teatr

Bitwa o literaturę. Wielka proza - wielki teatr
Data rozpoczęcia 2016-03-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka, Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Spotkanie

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie http://video.teatrstary.eu/. Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Prowadzenie: Łukasz Drewniak
Goście: Wojciech Faruga

Krystian Lupa napisał kiedyś, że jednemu zdaniu z powieści powinna w teatrze odpowiadać jedna scena. Dla każdego inscenizatora byłaby to opcja idealna. Ale przecież tak się nie da, to tylko postulat. Jak wygląda rzeczywista obecność prozy w teatrze? Co się z nią dzieje podczas reżyserskiej i dramaturgicznej obróbki? Jak adaptować na scenę wielkie powieści? Czy teatr w ten sposób szuka widza, czy uczy się nowych technik narracyjnych? Reżyserzy i dramaturdzy opowiedzą o swoich doświadczeniach z przenoszeniem do teatru wielkiej prozy narodowej i światowej. 

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w każdy poniedziałek o 20:00.

Cykl "Bitwa o literaturę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej