W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Board Mania #6 Festiwal gier planszowych i karcianych

Data rozpoczęcia 2019-02-09
Data zakończenia 2019-02-24
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Fundacja FRU
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Fundacja FRU zapraszają na szóstą edycję najdłuższego w Polsce konwentu poświęconemu grom bez prądu.

W foyer Sali Operowej CSK będzie można korzystać z wypożyczalni zaopatrzonej w kilkaset gier przysłanych przez współpracujące wydawnictwa - zarówno najnowszych jak i klasycznych. Grać można codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00. Gry zapewniają m.in. wydawnictwa: REBEL.pl , Baldar, Bard Centrum Gier , Black Monk Games, Factory of Ideas, EGMONT Polska Wydawnictwo, foxgames.pl, Funiverse, Galakta, G3 - wydawnictwo gier planszowych, Games Factory, Granna, Wydawnictwo Lacerta, Nasza Księgarnia - gry, Portal Games, PHALANX, Quantum Games, All In Games, Trefl Joker Line oraz Alexander Toys .

W weekendy będą odbywać się wydarzenia tematyczne oraz turnieje. 
Rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 10 lat zapraszamy na Board Manię Kids organizowaną wspólnie z Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH. Tutaj również będzie funkcjonować wypożyczalnia gier oraz wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym gry i zabawy animacyjne. Atrakcje dla dzieci będą dostępne w godzinach 10:00 - 16:00.

✅ 9 lutego - 10 lutego 2019
INAUGURACJA FESTIWALU – WEEKEND TURNIEJOWY


Konwent rozpocznie się od prawdziwego maratonu turniejów w gry proponowane przez większość współpracujących z nami wydawnictw. Poza popularnymi tytułami i nowościami dla graczy w każdej grupie wiekowej odbędą się również eliminacje do ogólnopolskich rozgrywek w wybrane gry. Szczegóły na temat poszczególnych gier turniejowych, zasad uczestnictwa i inne informacje będą dostępne na naszym facebookowym fanpage’u Board Mania, stronach wydawców oraz dedykowanych stronach wydarzeń.

✅ 9 lutego 2019 – 24 lutego 2019
GAMES ROOM – wypożyczalnia gier/ BOARD MANIA KIDS.


Cieszący się ogromną popularnością Games Room będzie działał w ciągu tygodnia przez cały okres trwania festiwalu. Podczas tej edycji będziecie mogli korzystać z ogromnej biblioteki kilkuset znakomitych gier aż w dwóch miejscach. Zapraszamy również rodziny i dzieci na „Board Mania Kids”, którą zaopiekuje się Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH. Nasza obsługa zadba zarówno o koneserów, jak i nowicjuszy w temacie gier planszowych i karcianych. Zasady są tłumaczone na bieżąco przez wykwalifikowane osoby, dzięki czemu możecie zasiąść do stołu bez konieczności wcześniejszego czytania instrukcji.
Games Room jest czynny codziennie w godzinach 12:00-20:00, a strefa Board Mania Kids w godzinach 10:00-16:00

✅ 15 lutego 2019 – 16 lutego 2019
ANALOGOWE „Nocne” GRANIE


Weekendowe granie do oporu! W drugi weekend Festiwalu przedłużamy standardowe godziny funkcjonowania wypożyczalni gier. W piątek i sobotę będziecie mogli grać aż do północy, a może i kilka minut dłużej!
Analogowe Granie cieszy się dużym zainteresowaniem osób w różnym wieku. Kolejne edycje są wzbogacane m.in. przez Teatr Miecza czy turnieje Magic: The Gathering. To już szósta edycja organizowana w ramach BOARD MANII.
Analogowe Granie prezentuje ofertę gier planszowych i karcianych dla uczestników w różnym wieku. To wyjście naprzeciw potrzebie integracji poza przestrzenią wirtualną. Przedsięwzięcie promuje rozwój i edukację poprzez zabawę. Jest też sposobem na oderwania się od codziennych zajęć oraz komputera.

✅ 23 lutego 2019 – 24 lutego 2019
WEEKEND FINAŁOWY


Weekend Finałowy to wielkie święto fanów gier planszowych. Podczas szóstej edycji będzie poświęcony dwóm tematom – rozwoju rynku wideo-recenzji oraz malowaniu figurek do gier planszowych i bitewnych. W sobotę, 27 stycznia, odwiedzą nas czołowi polscy recenzenci z kanałów Game Troll TV - wszystko o grach planszowych. (Piotr Jasik), Gambit TV (Tomasz Dobosz) oraz On Table Gry Planszowe (Asia Tomaszewska), którzy będą uczestniczyć w panelu dyskusyjnym oraz poprowadzą prezentację pt. "Recenzje multimedialne – witamy w świecie youtuberów!". W niedzielę natomiast będzie można uczestniczyć w warsztatach malowania figurek od A do Z. Nie zabraknie też pokazów gier bitewnych i karcianych oraz warsztatów malowania figurek organizowanych wspólnie z Wargamer Lublin.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne