W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bob Dylan po polsku – piosenki dla dorosłych

Bob Dylan po polsku – piosenki dla dorosłych
Data rozpoczęcia 2017-01-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 50 zł, II - 40 zł, III - 25 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Koncert

Zespół w składzie:
Jacek Wąsowski - gitara
Filip Łobodziński- gitara, vocal
Marek Wojtczak- bass
Krzysztof Poliński- inst. perkusyjne
Tomasz Hernik - akordeon, puzony, klawisze

Bob Dylan – ojciec - założyciel światowej piosenki literackiej. Człowiek - zagadka, człowiek - legenda, od ponad pół wieku tworzący piosenki na niebotycznym poziomie poetyckim. Literacki Nobel 2016. Dziś przemawia polskimi słowami Filipa Łobodzińskiego – w nowych, często pierwszych przekładach.

Ale piosenki to nie tylko słowa, choć one liczą się tu jak mało kiedy. Zespół dylan.pl to akustyczny kwartet, w którego składzie są muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Dylan.pl podchodzi do Boba Dylana z szacunkiem, ale nie na kolanach. Oferuje własne aranżacje – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej.

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy tak kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana - poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności.
Koncert promuje mającą się wkrótce ukazać płytę zespołu “Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru”, nagraną z udziałem znakomitych gości (m.in. Maria Sadowska, Muniek, Tadeusz Woźniak, Organek).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej