W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Book it!” – spotkanie z Sebastianem Rerakiem i prezentacja książki

Data rozpoczęcia 2013-05-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spotkanie

"Chłepcąc ciekły hel – historia yassu" to wydana przez Stowarzyszenie A Kuku Sztuka fascynująca, obszerna i bardzo rzetelnie napisana historia polskiego yassu. Sebastian Rerak wykonał ogromną pracę dokumentalisty, poszukiwacza i kronikarza. Dotarł do archiwalnych materiałów i w sposób kompleksowy zaprezentował jedno z najważniejszych i najbardziej frapujących zjawisk w historii muzyki czy nawet szerzej, kultury polskiej. Ponadto autor przeprowadził ponad sześćdziesiąt wywiadów, rozmawiając praktycznie ze wszystkimi najważniejszymi artystami skupionymi wokół opisywanego zjawiska. Dla fanów jazzu, awangardy i muzyki alternatywnej – pozycja obowiązkowa, dla pozostałych ciekawe i zajmujące świadectwo ważnego momentu w dziejach krajowej kultury.

Sebastian Rerak – ur. w 1981 roku w Krakowie. Dziennikarz i kulturoznawca, zajmujący się kulturą popularną. Publikował w licznych tytułach prasowych (m.in. Dziennik Polska-Europa-Świat, Fluid, Laif, Machina) oraz na portalu Onet.pl. Obecnie doktorant na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Powiązane:

Warsztaty Kultury

Najważniejsze wydarzenia cykliczne