W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Café-Chantant "Zakazane piosenki" / Restauracja Mandragora

Café-Chantant "Zakazane piosenki" / Restauracja Mandragora
Data rozpoczęcia 2023-06-17
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Restauracja Mandragora, Rynek 10, Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 400 zł
Kategoria Festiwal

Idea festiwalu
 

Danuta Szaflarska – gwiazda, aktorka, osobowość, postać, najlepsza Mama, Babcia, Przyjaciółka. Najmłodsza wśród najstarszych, najskromniejsza, najdowcipniejsza, dociekliwa, konsekwentna, pracowita, uparta, odważna, prawa, szlachetna, otwarta, ufna, prawdomówna, towarzyska, radosna… i tak mógłbym wymieniać bez końca!

Danutka Szaflarska była nie tylko wielką, wspaniałą artystką sceny i ekranu, ale przede wszystkim wspaniałym Człowiekiem. Każdy, kto choć raz doświadczył Jej uroku, pozostawał w aurze Jej niezwykłej osobowości.
 

Od początku wspierała nasz Teatr. Gong, którym otwierała tutaj pierwszy seans filmowy nie zabrzmiał w dniu Jej śmierci. Myślcie o tym co chcecie, ale ja sądzę, że był to znak od Danutki: Wyszłam z roli, zaraz wracam. Bo przecież jest z nami cały czas w swoich rolach, wspomnieniach, książkach…

Prezentując wspaniałe role Danuty Szaflarskiej, chcemy mówić o tym, czym jest dziś sztuka  aktorska, czy etos twórcy nadal istnieje, czym jest rzemiosło artystyczne tak ważne w jej przekonaniu.
 

A także jakim człowiekiem warto dziś być, o co dziś walczyć, o co prowadzić spór. Danutka mówiła, że najważniejsza w życiu jest ŚLEBODA czyli WOLNOŚĆ.
 

Zapraszamy na Festiwal Danuty Szaflarskiej ŚLEBODA / DANUTKA!
 

- Michał Merczyński, Dyrektor Programowy Festiwalu

Bilety: 400 zł  (w cenie zawarty jest poczęstunek) dostępne są tylko w kasie Teatru.
Jedna osoba może wykupić maksymalnie 2 miejsca.

Wieczór w konwencji „śpiewać każdy może” prowadzony przez Piotra Matuszczyka - pianistę i Michała Merczyńskiego – dyrektora programowego festiwalu „Śleboda/Danutka”.

Gościem specjalnym będzie – Krzesimir Dębski.

OBJĘTE HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA LUBLIN.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej