W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Chonabibe - koncert rejestrowany

Chonabibe - koncert rejestrowany
Data rozpoczęcia 2014-09-27
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

27 września na scenie Inkubatora Medialno Artystycznego UMCS wystąpi grupa Chonabibe. Będzie to specjalny koncert, rejestrowany na potrzeby projektu Lublin Sounds Good.


Lublin Sounds Good to nowy projekt na kulturalnej mapie Lublina. Jego celem jest wydanie ekskluzywnego, dwupłytowego albumu DVD, na którego zawartość złożą się fragmenty koncertów, zarejestrowanych w ramach działalności programowej Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka”. Przedsięwzięcie to jest również próbą ukazania Lublina, jako miasta inspiracji, które ma do zaoferowania bogatą ofertę kulturalną oraz dysponuje zapleczem technologicznym i przemysłami kreatywnymi, pozwalającymi na jej przedstawienie w estetycznej, nowoczesnej i multimedialnej formule.
Projekt Miasto Kultury - Lublin Sounds Good, współfinansowany jest przez Prezydenta Miasta Lublin. Realizowany jest w ramach zadania publicznego Kultura i Sztuka przez Fundację Absolwentów UMCS w porozumieniu z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, jako głównym partnerem.
Do udziału w projekcie zaproszono zespoły i solistów eksplorujących różnorodne gatunki i style muzyczne począwszy od muzyki tradycyjnej, poważnej i eksperymentalnej poprzez jazz, blues i szeroko pojęty rock i folk, aż do muzyki reggae, dub i hip-hop.

Jedną z zaproszonych formacji jest Chonabibe (czyt. HO NA BIBE) - lubelski zespół, grający muzykę miejską według własnej definicji.
Liderem projektu jest Jahdeck, autor tekstów i większości kompozycji. Fundamenty formują: wokalista Fat Matthew, perkusista V-tech, klawiszowiec Czekol oraz Dj Positivo. Podczas koncertów grupę wspiera gitarzysta Yankee. Doświadczenia wyniesione z poprzednich projektów Al-Fatnujah i Geto Blasta uformowały band w nowoczesnej formule. Melodyjne nagrania Chonabibe elektryzują, a ich niepowtarzalny klimat zyskuje coraz większe grono słuchaczy.
Chonabibe patrzą krytycznym okiem, ale daleko im do maruderii. Czasem sentymentalnie, dziękczynnie, innym razem motywująco i z pazurem. Zawsze jednak w poszukiwaniu pozytywu. Słuchacze doszukują się różnych wpływów. Sami muzycy jako inspirację wskazują m.in: The Fugees, Arrested Development, Saian Supa Crew, The Roots, ale również The Prodigy, Sly & Robbie, Diplo, Sizzla czy Pharell Wiliams .

Na przestrzeni lat 2010 do 2013 zespół wydał kompilację "Chonabibe Mikstejp" oraz pracował nad long playem. Entuzjastycznie przyjęte teledyski do singli "Z muzyką być" i "Chodzę własnymi drogami" zapowiadają debiutancki album "Migracje", który ukaże się 8 marca 2014 roku nakładem wytwórni Urban Rec.
Lublinianie ściśle współpracują z Dj'em BRK (Kurnik Studio, Grubson), odpowiedzialnym za mix i współprodukcję krążka.
Chonabibe to nie tylko zespół muzyczny. To również grupa aktywistów, organizująca nieprzerwanie od 2005 roku wydarzenia kulturalne, głównie na terenie lubelszczyzny. Najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu grupy jest doroczny autorski CHONABIBE FESTIWAL w Opolu Lubelskim.

***
Wstęp na koncert jest bezpłatny na podstawie zaproszeń, które będzie można zdobyć w konkursach, o których będziemy informować za pośrednictwem platformy facebook na profilu Lublin Sounds Good i Chonabibe
Ilość miejsc ograniczona!
Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia poprzez wysłanie wiadomości e-mail o treści Chonabibe na adres: lublinsg@gmail.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej