W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Chór La Musica
Data rozpoczęcia 2013-05-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Koncert z okazji dwudziestolecia powstania Chóru La Musica.

Chór prowadzi aktywną działalność koncertową dając rocznie ok 40 koncertów. Zespół koncertował w Niemczech, we Włoszech, we Francji, na Węgrzech, na Ukrainie, na Słowacji, w Bułgarii, w Grecji i na Litwie.

W swoim repertuarze chór posiada utwory a’cappella polskich i zagranicznych kompozytorów od XV do XX wielu, polską i obca muzykę ludową oraz utwory oratoryjne. Zespól nagrał 2 płyty CD z utworami a'cappella. Chór jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych.

Założycielem i dyrygentem chóru „La Musica” jest Zdzisław Ohar, absolwent Wychowania Muzycznego Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej (1976). W latach 1980 – 1990 uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach dla dyrygentów chórów doskonaląc swoje umiejętności z zakresu emisji głosu i dyrygentury chóralnej (m.in. Legnica, Kalisz, Płock, Częstochowa).

W 1990 roku ukończył Podyplomowe Studium Chórmistrzowskie przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

W roku 2013 chór obchodzi jubileusz 20-lecia pracy artystycznej.

Chór La Musica wystąpi w cyklu "Prezentacja artystów lubelskich".