W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Ciąg dalszy: Jacek Dehnel

Data rozpoczęcia 2019-12-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe", ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Jacek Dehnel – pisarz, poeta, tłumacz. Laureat Paszportu Polityki w kategorii Literatura (2007). Trzykrotnie nominowany do Nagrody Angelus za: „Lalę” (2007), „Saturna” (2012) i „Matkę Makrynę” (2015). Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike za: „Balzakianę” (2009), „Ekran kontrolny” (2010), „Saturna” (2012), „Matkę Makrynę” (2015) i „Krivoklatę” (2017). Nominowany do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej za „Języki obce” (2014). Odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2015). W czerwcu 2019 wydał książkę „Ale z naszymi umarłymi”, o której opowie podczas spotkania.

Cykl „Ciąg dalszy” to kontynuacja spotkań w ramach „Z kim do łóżka... rozmowy o autorkach, autorach i tytułach”. Do tej pory DDK „Czuby Południowe” gościł m.in.: Justynę Bargielską, Grażynę Lutosławską, Michała Nogasia, Łukasza Orbitowskiego, Michała Rusinka, Justynę Sobolewską, Małgorzatę Szejnert i Marcina Wrońskiego.
Od października do grudnia odbędą się kolejne spotkania z literaturą w roli głównej. Gościnie i Goście będą pytani właśnie o „ciąg dalszy” książki, gdy ta już ukaże się drukiem. Będą rekomendować to, co sami czytają oraz opowiadać o wybranych przez siebie publikacjach własnego autorstwa.
Wszystkie spotkania w piątki, godz. 18:00 w Dzielnicowym Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16.

Prowadzenie spotkań: Joanna Chapska i Magdalena Wójcikiewicz

Najważniejsze wydarzenia cykliczne