W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ciao bambino! - spotkanie z Cyklu „Dziecię w świecie”

Ciao bambino! - spotkanie z Cyklu „Dziecię w świecie”
Data rozpoczęcia 2015-03-14
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

W ramach Cyklu „Dziecię w Świecie” DDK Węglin zaprasza najmłodszych na podróż do słonecznej Italii!
Buon giorno tutti! Spotkanie zaczniemy od pokazu zdjęć z rodzinnej wyprawy córki z tatą do Włoch i opowieścią o tym niezwykłym, pełnym piękna i radości kraju. Dzieci poznają podstawowe zwroty w języku włoskim, przeróżne ciekawostki i prawdziwego Włocha! Będziemy też śpiewać jak na mieszkańca Italii przystało. Przygotujemy pyszne włoskie dania: pizze, spaghetti, gnocchi z... ciastoliny! Na zajęcia zapraszamy wszystkie ciekawe świata Dzieci – wiek nie gra roli. Arrivederci!

Spotkanie poprowadzi Stanisław Żebrowski (pseudonim Stacho Italacho) – od ponad 15 lat nauczyciel języka włoskiego, początkowo na UMCS, potem w wielu szkołach. Założyciel i nauczyciel Centrum Języka Włoskiego TARRARO w Lublinie, jedynej szkoły języka włoskiego w naszym mieście. Pasjonat kultury oraz kuchni włoskiej. Organizator spotkań kulinarnych, koncertów i wydarzeń związanych z kulturą i językiem włoskim.
Prowadzi lekcje języka włoskiego w Radiu Lublin.

Koszt udziału – 10 zł
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy, kontakt u.kokoszka@ddkweglin.pl / 81 466 59 15

O Cyklu „Dziecię w Świecie”
Dzieci biorą świat takim, jaki jest. Są otwarte i wolne od uprzedzeń. Od najmłodszych lat zachęcajmy Dzieci do pasjonującej podróży w głąb innych kultur i tradycji. Rozbudzajmy ciekawość. Pokażmy jak odważnie kroczyć przez Świat, poznawać i szanować odmienność ludzi. Ruszamy z Cyklem „Dziecię w Świecie”. Każde spotkanie poświęcone będzie innej części świata. Poznamy muzykę brazylijską i tańce afrykańskie. Dowiemy się czym jest didgeredoo, i jaka jest historia karate. Zapraszamy na wyjątkową podróż. Zamiast walizki – weź uśmiech! Zamiast pieniędzy – wyobraźnię i ciekawość świata! Kuratorką cyklu jest Urszula Kokoszka. Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „Dziecię w Świecie” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl oraz Portal Rodziców z Lublina tuDzieci.pl