W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ćmielów spotyka kuchnię fusion w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Ćmielów spotyka kuchnię fusion w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Data rozpoczęcia 2016-11-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Alei Kultur| poziomie 0, Plac Teatralny 1( wejście od ulicy Skłodowskiej )
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Mistrzowskie wzornictwo Ćmielowa i dzieła Jeana Bosa, wybitnego szefa kuchni podczas niecodziennego wernisażu ARTFOOD+, 10 listopada 2016 roku, o godzinie 18:00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Podczas otwarcia wystawy odbędzie się pokaz kuchni molekularnej inspirowanej prezentowaną ceramiką w wykonaniu Mistrza Kuchni Hotelu Agit – Jeana Bosa, „Najlepszego Kucharza Świata” z 2007 roku.
Pokaz będzie połączony z degustacją, a wśród dań znajdzie się jedno dedykowane najmłodszym gościom. W każdą sobotę podczas trwania wystawy (12, 19, 26 listopada 2016 r.) będą się odbywały otwarte ceramiczne warsztaty rodzinne z ozdabiania kubków, dekorowania talerzyków oraz wykonywania dekoracji świątecznych z gliny samoutwardzalnej.

Centrum Spotkania Kultur to miejsce prezentacji projektów uznanych na świecie. ART FOOD 2016+ , rozpoczynający się otwartym wernisażem, to nasze zaproszenie dla szerokiej publiczności do spotkania ze sztuką w bardzo przyjaznej formie. Nowoczesne smaki
i najnowsze wzornictwo Ćmielowa to zachęta do kultywowania piękna na co dzień. – mówi Piotr Franaszek, Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

ART FOOD to międzynarodowy projekt organizowany przez Instytut Adama Mickiewicza integrujący wiele obszarów: świat projektowania z przemysłem ceramicznym, edukację z realiami zawodowymi, różne metody pracy i doświadczenia wielu kultur. ART FOOD w Centrum Spotkania Kultur prezentowany jest po raz pierwszy, w związku z tym ekspozycja została poszerzona o wybrane prace pochodzące z wcześniejszych edycji warsztatów i opatrzona nazwą ART FOOD 2016+.

Celem projektu jest stworzenie niezwykłych, acz funkcjonalnych naczyń ceramicznych
– obiektów do eksponowania i prezentacji sztuki kulinarnej, które podkreślają piękno wyjątkowych dań i służą, jako płótno dla prac znakomitych kucharzy i stylistów żywności.

W tegorocznej, czwartej edycji projektu wzięło udział 12 studentów z dwóch uczelni: Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Pratt Institute w  Nowym Jorku. Pod okiem projektanta Marka Cecuły stworzyli wyjątkowe naczynia ceramiczne.
Na początku lipca młodzi projektanci spotkali się na warsztatach ART FOOD w Ćmielów Design Studio w fabryce porcelany. Efekty ich pracy można było oglądać podczas pokazu przedpremierowego w krakowskiej Alchemii. Jesienią 2016 projekty zostały zaprezentowane na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w galerii David Weeks Studio w Nowym Jorku. Projekt współorganizowany jest przez Modus Design Studio Marka Cecuły, Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Pratt Institute in New York oraz Polskie Zakłady Porcelany "Ćmielów" i „Chodzież” S.A. oraz Ćmielów Design Studio. Lubelskim sponsorem wystawy jest Hotel Agit Congres & SPA, a partnerem Lubelski Instytut Designu.

Kuratorzy lubelskiej wystawy: Izabela Pastuszko, Paweł Hadrian

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej