W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Compagnie Pál Frenák Węgry/Francje Hungary/France, ''Bliźnięta''/''Twins''

Compagnie Pál Frenák Węgry/Francje Hungary/France, ''Bliźnięta''/''Twins''
Data rozpoczęcia 2009-11-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Compagnie Pál Frenák Węgry/Francje Hungary/France, ''Bliźnięta''/''Twins''
choreografia: Pál Frenák
tańczą: László Major, Kristóf Várnagy; mężczyzna za marionetką: Dávid Fekete
muzyka: Attila Gergely (jako wydawca muzyczny)
światła: Péter Molnár
projekt: Gyula Majoros
kostiumy: Pál Frenák
scenografia: Miklós Ferenci
czas trwania: 45 min

Bliźnięta mówią o głębokiej krętej egzystencji blizniaków, używając zmysłowych argumentów ze skarbnicy podświadomości. Niesie to znaki i symptomy zamiast analizy, emocjlonalnego delirium, z czasów kiedy rodzeństwo jeszcze nie spotkało nowego-lepszego- zdigitalizowanego świata. Krążą jak blizniacze gwiazdy obierając orbity w przestrzeni, aż do doświadczenia paradoksu blizniaków wierząc w ich nierozłączność: jedność bliźniąt jednojajowych jest wszystkim na nic, wielka podróż po urodzeniu jest dla nich asynchroniczna, tam znajdują jedność dla ich własnej niezależności. Twórca- choreograf nie szuka końcowego rozwiązania. Ale wierzy, że zmierzenie się z tym co nierozwiązane jest początkiem procesu.
Spektakl inspirowany twórczością Agoty Kristof
W 1989 roku Pál Frenák założył swój zespół Compagnie Pál Frenák w Paryżu, nigdy jednak nie odwrócił się od węgierskiej sceny tańca. Od 1990 roku regularnie odwiedza Węgry i uczy lokalnych artystów tańca współczesnego.
W 1999 roku zespół- który przez lata istniał we Francji- stał się kompanią węgiersko- francuską. Ich praca czerpie ze zintegrowanego użycia ekspresji twarzy, języka znaków i ruchu ciała, jak również z różnych gatunków (cyrku, teatru, pokazów mody, muzyki współczesnej).
źródło: Compagnie Pál Frenák

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej