W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Cudowna lampa Aladyna | Teatroteka Andersena

Cudowna lampa Aladyna | Teatroteka Andersena
Data rozpoczęcia 2020-04-10
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce online
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza bezpłatną emisję archiwalnej rejestracji wideo spektaklu "Cudowna lampa Aladyna", którego premiera odbyła się 31.05.2014r.

Spektakl dla dzieci od 5 lat. Scenariusz na podstawie "Klechdy sezamowe" Bolesława Leśmiana.

Reżyseria i scenariusz: Ilona Kolejda-Zgiet
Scenografia: Jerzy Rudzki
Muzyka: Mariusz Bogdanowicz
Opracowanie muzyczne: Dariusz Czajkowski

WYSTĘPUJĄ:
Aladyn- Konrad Biel; Matka Maruda - Mirella Rogoza-Biel; Księżniczka Jasmina- Gabriela Jaskuła; Sułtan - Daniel Arbaczewski; Czarnoksiężnik Babadur - Bartosz Siwek; Papuga - Marylka Wasiel; Małpka Abu- Mateusz Kaliński; Dżin - Michał Zgiet (gościnnie).

Czarodziej Babadur nie ustający w zdobywaniu coraz większej władzy za pomocą niecnych sztuczek i czarnej magii, dowiaduje się, że jego potęga może być niczym nie ograniczona gdy stanie się posiadaczem cudownej lampy. Jednak wyrocznia głosi, że tylko wybrany może dotknąć lampy i wydobyć z ukrycia magiczny przedmiot, natomiast każdy inny, który skusi się na jej posiadanie może stracić życie. Wybrańcem okazuje się Aladyn, chłopak kochający życie i korzystający z niego jak tylko się da. To on uwalnia z lampy Dżina i staje się jego panem. Szereg sytuacji, które wynikają z tego powodu, prowadzi naszego bohatera aż na dwór sułtana. Jednak szczęście i bogactwo jednego dnia się pojawiają ale za moment znikają jak bańka mydlana. Niestety razem z ukochaną. Tym razem nawet magia może okazać się mało pomocna, a jedyne co może odwrócić los, to, o dziwo, własny spryt i zdrowy rozsądek. Cały spektakl jest grany przez aktorów w planie lalkowym ( w zapadni), przy użyciu unikatowych już dziś lalek teatralnych - jawajek.

Jak wysłuchać nagrania / obejrzeć wideo ?

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej