W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czar lat 2000 – warsztaty dla młodzieży i osób dorosłych

Czar lat 2000 – warsztaty dla młodzieży i osób dorosłych
Data rozpoczęcia 2023-08-26
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Uruchomienie Gadu-Gadu, pierwszy numer miesięcznika „Trzynastka”, premiera serialu „M jak miłość”, wstąpienie Polski do Unii Europejskiej – jak te i inne wydarzenia z lat 00. wpłynęły na współczesny obraz Polski? Z czym kojarzą nam się pierwsze lata nowego milenium? Jak pamiętamy tamten czas globalnie i lokalnie? Na warsztatach porozmawiamy o tym, co było wtedy dla nas ważne i ciekawe. Wytropimy ślady tego czasu na wystawie „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”. Odbędziemy sentymentalną podróż, w ramach której powstaną prace artystyczne będące indywidualnym obrazem Polski z lat 00.

Prosimy o przyniesienie wybranego przedmiotu (przedmiotów) przywołującego wspomnienia z lat 2000, który będzie inspiracją do stworzenia pracy podczas warsztatów.

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”.

Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty. Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy (Ewelina Lachowska) oraz język ukraiński (Yullia Shevchuk)

Bilet: 10 zł/osoba; osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne.
Zapisy na warsztaty przyjmujemy do środy (23.08) lub wyczerpania miejsc. Zapisy są prowadzone online. 

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.
Warsztaty trwają ok. 120 minut.
Prowadzenie: Agata Sztorc-Gromaszek, kuratorka wystawy „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej