W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Czarne Inspiracje Plus: Magdalena Kicińska

Data rozpoczęcia 2017-03-14
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Magdalena Kicińska - reporterka i współpracowniczka „Dużego Formatu”, regularnie publikuje też w polskich tygodnikach i miesięcznikach oraz kwartalniku „Dialog-Pheniben”. Jej teksty reporterskie znalazły się również w antologiach: „Walka jest kobietą”, „Mur. 12 kawałków o Berlinie”, „Obrażenia. Pobici z Polską”. Absolwentka nauk politycznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, Warszawskiej Szkoły Filmowej i Polskiej Szkoły Reportażu. Nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej, finalistka stypendium im. Ryszarda Kapuścińskiego, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 W 2016 roku za książkę Pani Stefa otrzymała Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy i Poznańską Nagrodę Literacką - Stypendium im. Stanisława Barańczaka oraz została nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia i Nagrody Conrada.

 

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne