W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Czas na taniec!

Data rozpoczęcia 2018-04-14
Data zakończenia 2018-04-29
Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator: Lubelski Teatr Tańca

Najbliższy tydzień w Centrum to Czas na taniec! Wspólnie z lubelskimi tancerzami oraz ich gośćmi będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Tańca.

Kilkudniowe obchody rozpoczniemy od spektakli stworzonych przez tancerzy Lubelskiego Teatru Tańca „Ostatnie solo K.”oraz Homo go!. W klimat tanecznego świata wprowadzi nas także Kino Mistrzów Tańca pokazem filmu "Antes".  W ramach pokazów Polskiej Sieci Tańca wystąpi Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK ze spektaklem "fast food foot", zobaczymy także pokazy choreografii młodych tancerzy z Lublina i regionu. Wśród wydarzeń towarzyszących czekają nas warsztaty taneczne oraz Dzień otwarty Centrum Ruchu. Miłośników czytania o tańcu zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wydawnictwami książkowymi. 

Wydarzeniem specjalnym tegorocznych obchodów będzie prezentacja dzieła Guilherme Botelho „Sideways rain”przygotowanego dla szwajcarskiego zespołu Alias Cie z udziałem Kieleckiego Teatru Tańca i niezależnych tancerzy. To wyjątkowa okazja aby zobaczyć w naszym mieście produkcję taneczną z nurtu "large scale".

Szczegółowe opisy wszystkich spektakli znajdują się w sekcji Wydarzenia na strony internetowej CK.
Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz w serwisie tiketto.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne