W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czytanie czas zacząć czyli "Dwanaście godzin z Panem Tadeuszem"

Czytanie czas zacząć czyli "Dwanaście godzin z Panem Tadeuszem"
Data rozpoczęcia 2012-09-08
Godzina rozpoczęcia 08:00
Kategoria Spotkanie literackie

WBP im. H. Łopacińskiego włącza się w ogólnopolską akcję „Narodowe czytanie Pana Tadeusza” przygotowaną z okazji 200. rocznicy wydarzeń z poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz czyli Ostatni zajazd na Litwie. Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 we dwunastu księgach wierszem".

Organizatorzy zapraszają na spotkanie literackie, które odbędzie się dziedzińcu przed gmachem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (w razie złej pogody do wnętrza Biblioteki do Księgarni „U Hieronima”), gdzie od godziny 8.00 rano do godz. 20.00 wieczorem bibliotekarze będą czytali Pana Tadeusza.

Punktualnie, co godzinę, będzie się rozpoczynało czytanie kolejnej księgi poematu. Księga I – godz. 8.00. Księga XII – godz. 19.00.

Ponadto na okolicznościowej wystawie zaprezentowane zostaną najciekawsze i najpiękniejsze edycje Pana Tadeusza ze zbiorów Biblioteki. Czynna będzie „Kawiarnia „U Hieronima”. Przewidziane są również liczne niespodzianki.

Inicjatorem akcji jest Pan Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej