W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Czytanie Czechowicza
Data rozpoczęcia 2023-03-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Józef Czechowicz to jeden z najwybitniejszych polskich poetów. Urodził się i zmarł w Lublinie. To również o tym mieście napisał jeden ze swoich utworów. Uwiecznił w nim spacer wędrowca po Lublinie. W tym roku obchodzimy 120. urodziny Józefa Czechowicza, z tej okazji w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" odbędzie się czytanie „Poematu o mieście Lublinie”.

Już od 2001 roku z inicjatywy dyrektora Ośrodka Tomasza Pietrasiewicza oraz prof. Władysława Panasa organizujemy wspólne Czytanie “Poematu o mieście Lublinie” Czechowicza. W ten sposób świętujemy kolejne urodziny poety. W latach 2003 i 2013 (odpowiednio 100. i 110. rocznica urodzin) wydaliśmy specjalne płyty, na których wybitni współcześni polscy poeci nagrali czytane przez siebie fragmenty „Poemat”. Na tych unikatowych wydawnictwach usłyszeć można głosy m.in.: Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, ks. Jana Twardowskiego, Adama Zagajewskiego i wielu innych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej