W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Daj się oprowadzić! – wystawa „Ergonomia zagłady”

Daj się oprowadzić! – wystawa „Ergonomia zagłady”
Data rozpoczęcia 2021-06-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria Labirynt | Plaza, ul. Lipowa 13
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Pokaz

Czy nauka może doprowadzić do dehumanizacji? Daj się oprowadzić po wystawie będącej efektem projektu studentów i studentek Akademii Sztuki w Szczecinie. Poznaj historie prac będących refleksją nad mechanizmami wykorzystywanymi w obozach zagłady.

Dostępność: Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników. Ważne! Prosimy o korzystanie z własnych słuchawek z wejściem mini jack. Oprowadzanie odbywają się na parterze.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy przez formularz.

„Ergonomia zagłady” to wystawa studentów i studentek Akademia Sztuki w Szczecinie pod kierunkiem profesora Huberta Czerepoka. Jest to efektem projektu plenerowego, podczas którego młodzi artyści i artystki odwiedzili obozy zagłady, w tym Państwowe Muzeum na Majdanku. Podczas oprowadzania przedstawione zostaną prace będące refleksją uczestników i uczestniczek projektu nad mechanizmami stosowanymi w obozach zagłady. Wspólnie zastanowimy się nad wykorzystywaniem nauki człowieka przeciwko ludzkości – czy ergonomia może zostać wykorzystana przeciwko człowiekowi? Czy może stać się dziedziną wiedzy, która prowadzi do dehumanizacji?

 

Prowadzenie: Krystian Kaminski, edukator Galerii Labirynt