W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Daj się oprowadzić! – wystawa „Taniec motocykli”

Daj się oprowadzić! – wystawa „Taniec motocykli”
Data rozpoczęcia 2021-08-08
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Zwiedzanie

Czy kolorowa suknia ludowa, sztuczne kwiaty wpięte we włosy, wstążki, hafty i korale mogą harmonizować z warkotem silników, dymem, skórzanymi kurtkami i kaskami motocyklowymi? Jak połączyć ze sobą te dwa różne środowiska? Daj się oprowadzić po wystawie łączącej kulturę motocyklistów z kulturą ludową. Obejrzyj projekcję wideo oraz instalację artystyczną stworzoną z materiałów z odzysku.

Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników. Ważne! Prosimy o korzystanie z własnych słuchawek z wejściem mini jack.

Wstęp: wolny. Obowiązują zapisy przez formularz

„Taniec motocykli” to połączenie odrębnych środowisk: miasta i wsi oraz motoryzacji i kultury tradycyjnej. Barbara Gryka przygotowała układ choreograficzny bazujący na lubelskim tańcu ludowym, który został odtworzony przez motocyklistów_tkę. Poszczególne manewry pojazdów odpowiadają ruchom zaczerpniętym z figur tańców ludowych.

Prace nad performansem rozpoczęły się w 2017 roku w Lublinie podczas projektu „Synergia”. Na wystawie można było oglądać nagrania z prób „Tańca motocykli”. W planach był performans, który nie doszedł do skutku z powodu kontuzji jednego z motocyklistów. Barbara Gryka wróciła do projektu w 2020 roku, a pierwsza odsłona wystawy miała miejsce w maju 2021 w BWA Zielona Góra.

Prowadzenie: Krystian Kaminski, edukator Galerii Labirynt

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej