W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dan Perjovschi "Permanent Marker". Prezentacja

Dan Perjovschi "Permanent Marker". Prezentacja
Data rozpoczęcia 2008-12-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Rumuński rysownik będzie obecny wirtualnie – poprzez przygotowaną prezentację multimedialną. Projekcji towarzyszył będzie wykład na temat twórczości artysty i kontekstach dadaistycznych jego rysunków.


Dan Perjovschi (Rumunia)
Urodzony w 1961, artysta rysownik. Pokrywa swoimi rysunki muzealne przestrzenie (ostatnio Museum of Modern Art w Nowym Jorku). Prace Perjovschiego błyskawicznie zmieniają się w anegdoty, artysta niezwykle celnie komentuje sytuację społeczno-polityczną, uwikłania instytucjonalne sztuki, relacje Wschód-Zachód. Jest głęboko przekonany, że paradoksy są obecne w każdej dziedzinie życia – to sprawia, że rysunki Perjovschiego łatwo aklimatyzują się pod różnymi szerokościami geograficznymi. Wędrują, komentując z komicznym, a czasem groteskowym grymasem współczesny świat.


Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej