W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Debata "ESK - start czy meta?"

Debata "ESK - start czy meta?"
Data rozpoczęcia 2010-11-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Debata

Celem debaty jest podsumowanie starań miasta w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury z nowej perspektywy. Uczestnicy debaty będą się starali odpowiedzieć na takie pytania jak: Czy okres przygotowań do startu w konkursie wpłynął na jakość zarządzania kulturą w mieście? Czy w trakcie przygotowań pojawiły się nowe dobre praktyki, nowe sposoby zarządzania istniejącym potencjałem artystycznym i kulturowym, nowe metody dialogu z mieszkańcami, które warto rozwijać? Jak wykorzystać inwestycje i doświadczenia zgromadzone podczas starań o uzyskanie tytułu? Jakie są perspektywy rozwoju miasta po ewentualnym opuszczeniu czołówki konkursu?

W debacie udział wezmą:
- Mirosław Haponiuk (KODY)
- Grzegorz Józefczuk (GW)
- Michał Karapuda (biuro ESK)
- Marcin Skrzypek (SPOKO)

Debata jest częścią projektu DNA Miasta: Diagnoza prowadzonego przez „Res Publikę Nową” w ramach programu „DNA Miasta”. Współorganizatorem spotkania jest Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN".


Organizacja spotkania jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp wolny.