W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Deerskin
Data rozpoczęcia 2019-12-11
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Quentin Dupieux, który podarował światu kinową perełkę w postaci „Morderczej opony”, powraca z kolejną niezwykłą historią.

Georges jest nieszczęśliwym i zmęczonym przez życie facetem. Z jakiegoś powodu właśnie rozstał się z żoną. Wsiadł więc w samochód i ruszył przed siebie. W życiowej podróży donikąd zatrzymuje się, by kupić wymarzoną stylową kurtkę (100% skóry jelenia). Nowy ciuch leży idealnie i dodaje mężczyźnie pewności siebie – żadna inna nie mogłaby się z nią nawet równać. Dla Georgesa rozpoczyna się właśnie nowy etap życia oraz płomienny romans. Wynajmuje on pokój w motelu i za zamkniętymi drzwiami głaszcze jelenia, szepcze frędzlom czułe słówka, nagrywa amatorskie filmy i zapoznaje się z nowym elementem garderoby. Ten zdradza mu w końcu swoje największe marzenie – chciałby zostać jedyną kurtką na świecie. Prawdziwej miłości się nie odmawia, dlatego Georges łapie za kamerę i wałęsa się po miasteczku, by znaleźć sposób na unicestwienie wszystkich cieplejszych wierzchnich okryć na świecie. Powoli narasta w nim obłęd, pogłębia się szaleństwo, a inne kurtki nadal istnieją.

Quentin Dupieux, który podarował światu kinową perełkę w postaci „Morderczej opony”, powraca z kolejną niezwykłą historią. Tym razem przepełnioną absurdem, kłamstwami i frędzlami. Chociaż koncepcja „Deerskin” brzmi niczym szalona i abstrakcyjna wariacja kina z najniższej półki, tak naprawdę pod skórzaną kurtką kryje się dołująca opowieść o samotności, desperacji oraz próbie nadania sensu resztkom przemijającego życia. Żadne zwierzę nie ucierpiało w czasie kręcenia filmu, nie możemy natomiast zagwarantować, że podczas seansu nie ucierpi wasza psychika. W końcu to produkcja o stylowej kurtce w 100% ze skóry jelenia.

premiera: Cannes Film Festival 2019
reżyseria: Quentin Dupieux
obsada: Jean Dujardin, Adèle Haenel, Albert Delpy
dramat psychologiczny, czarna komedia / Francja / 2019
czas trwania: 77min