W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dokąd zmierzają Gwiezdne Wojny Disneya? – panel dyskusyjny | Fantastyczne Spotkania

Dokąd zmierzają Gwiezdne Wojny Disneya? – panel dyskusyjny | Fantastyczne Spotkania
Data rozpoczęcia 2023-11-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Federacja Fantastyki Feniks
Udział Bezpłatny
Kategoria Panel dyskusyjny

Federacja Fantastyki Feniks zaprasza na Fantastyczne Spotkania. 

Harmonogram spotkań:

  • 7 listopada 2023 r., godz. 19.00 | Mam pomysł na tekst - i co dalej? - Alicja Janusz

Droga od pomysłu do tekstu może być różna, ale często bywa długa i wyboista. Na początkującego pisarza czeka sporo pułapek i trudności, na które trzeba się przygotować. Na tej prelekcji przyjrzymy się kilku możliwościom publikacji i omówimy kulisy prac nad tekstami pisanymi. Więc jeśli masz pomysł na tekst i nie wiesz, z której strony go ugryźć, chcesz opublikować gotowy tekst, ale nie wiesz, jak się za niego zabrać, albo chcesz podpatrzeć, jak wygląda proces wydawniczy – ta prelekcja jest dla Ciebie!

  • 14 listopada 2023 r., godz. 19.00 | Dokąd zmierzają Gwiezdne Wojny Disneya? – panel dyskusyjny

Wieść, że Wytwórnia Walta Disneya przejmuje prawa do uniwersum Gwiezdnych Wojen wywołała ogromny entuzjazm, choć pojawiały się również obawy, jak nowy właściciel poradzi sobie, produkując nowe obrazy ze świata Jedi i Sithów. Teraz po dobrych kilku latach mamy szereg filmów i seriali ubogacających dzieło Lucasa. Czas więc na refleksję – jak dobrze udało się rozwinąć cykl, jakie są plusy i minusy nowych produkcji. Zapraszamy do dyskusji.

  • 21 listopada 2023 r., godz. 19.00 | Słowiańskie Bogi i demony - Franciszek Piątkowski

Mimo że Polska przyjęła chrześcijaństwo ponad milenium temu, wiemy coraz więcej o religii przedchrześcijańskiej mieszkańców ziem polskich. Okazuje się, że zamieszkiwały je przeróżne bóstwo, duchy, stwory i licha. Zapraszamy na opowieść o wierzeniach naszych słowiańskich przodków.

Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5 w Lublinie i rozpoczynają się o godzinie 18.00. Około 19.00 rozpoczyna się prelekcja, dyskusja lub konkurs. Spotkania kończą się o godzinie 21.00. W trakcie ich trwania można również grać w gry planszowe, fabularne, bitewne i karciane. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej