W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Druga wystawa „Jesteśmy ludźmi”

Druga wystawa „Jesteśmy ludźmi”
Data rozpoczęcia 2020-07-09
Data zakończenia 2020-08-14
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Płatny
Kategoria Wystawa

W środę 8 lipca w Galerii Labirynt w Lublinie odbędzie się drugie otwarcie wystawy „Jesteśmy ludźmi”. Swoje prace zaprezentują m.in.: Ludomir Franczak, Jacek Poniedziałek i Syreny TV.

Interwencyjna wystawa zbiorowa „Jesteśmy ludźmi” powstała w reakcji na homofobiczne ataki Prezydenta Andrzeja Dudy na osoby LGBT+. Wystawa ma na celu pokazanie, że środowisko artystyczne nie jest obojętne na homofobię oraz wszelkie przejawy dyskryminacji.

Podczas wernisażu 24 czerwca dyrektor Labiryntu zachęcał do dołączenia do wystawy i pokazania sprzeciwu poprzez swoje dzieła. Wystawa rośnie podczas jej trwania: dołączyło do niej kilkanaścioro artystów i artystek. Podczas pierwszego otwarcia można było zobaczyć prace światowej sławy twórców i twórczyń takich jak: Mirosław Bałka, Karolina Breguła czy Gilbert i George. Obok nich pojawiło się kilkanaście nowych osób, w tym: aktor i reżyser Jacek Poniedziałek, lubelski artysta i współtwórca wystawy „3256 drzew” Ludomir Franczak oraz założycielki grupy Syreny TV: Ewa Majewska i Aleka Polis.

Powiększoną wystawę „Jesteśmy ludźmi” można będzie oglądać od środy 8 lipca. Labirynt zaprasza na otwarcie o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Artyści i artystki: Daniel Kotowski, Ludomir Franczak, Gabryś the Prince, Krzysiek Oleksiak, Kamil Kak,  Anton Karyuk, Kornel Leśniak, Marta Bogdańska, Sara Herczyńska, Marta Maliszewska, Agata Sztorc, Bartek Kiełbowicz, Sergey Shabohin, Martyna Gart, Anna Jankojć, Wojciech Gilewicz, Izabela Maciejewskia, Syreny TV (Ewa Majewska, Aleka Polis), Elwira Sztetner, Grzegorz Kozera, Bartosz Jakubowski, Jacek Poniedziałek.

Wystawa „Jesteśmy ludźmi”
Wystawa czynna do 14.08.2020
Kurator: Waldemar Tatarczuk
Bilety: https://labirynt.com/bilety/
Otwarcie – wstęp wolny