W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dyskusja: Jak uczyć o homoseksualności w polskiej szkole

Dyskusja: Jak uczyć o homoseksualności w polskiej szkole
Data rozpoczęcia 2009-10-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Kampania Przeciw Homofobii oraz Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" zapraszają na debatę pt.: "Jak uczyć o homoseksualności w polskiej szkole". Inspiracją do rozmowy będzie wydana ostatnio książeczka dla dzieci "Z Tango jest nas troje", opowiadająca o homoseksualnych pingwinach wychowujących wspólnie potomstwo.

W debacie udział wezmą:
prof. dr hab. Jadwiga Mizińska, kierowniczka Zakladu Filozofii Kultury UMCS, z wykształcenia pedagożka
Robert Biedroń, działacz praw człowieka, założyciel Kampanii Przeciw Homofobii, wydawca książki "Z Tango jest nas troje"
dr Barbara Smoczyńska, adiunkt Instytutu Psychologii UMCS, trenerka psychoedukacji
dr Tomasz Kitliński, filozof i anglista, autor książki "Miłość i demokracja. Rozważania o kwestii homoseksualnej w Polsce" i felietonów w "Homikach"
Janusz Opryński, twórca Teatru Provisorium, wicedyrektor CK w Lublinie, szef festiwalu Konfrontacje
i inni.

Przed dyskusją pokazany zostanie film "Twoja mama jest lesbijką". To historia pastorki Jane Spahr, która opowiada o procesie akceptacji swojej homoseksualnej orientacji. W rozmowie uczestniczą jej siostra bliźniaczka, rodzice, mąż i dzieci. Dokument ukazuje zmagania rodziny, która stara się zaakceptować fakt, że Jane jest lesbijką. Film jest fascynującym zapisem ewoluowania ich wyobrażeń o niej, jako o osobie homoseksualnej.

Reżyseria: Anne Macksoud
Czas trwania: 27 minut
Rok produkcji: 1995

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej