W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dyskusja: „Muzea Lubelszczyzny jako atrakcje turystyczne regionu”

Dyskusja: „Muzea Lubelszczyzny jako atrakcje turystyczne regionu”
Data rozpoczęcia 2016-05-18
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku
Organizator Państwowe Muzeum na Majdanku, ul. Droga Męczenników Majdanka 67
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2014 roku w województwie lubelskim działa 48 muzeów i oddziałów muzealnych. Rocznie odwiedza je nieco ponad milion osób. Okazją do zastanowienia się nad ich pozycją na mapie turystycznej Lubelszczyzny oraz wykorzystaniem ich potencjału w rozwoju regionalnym będzie Międzynarodowy Dzień Muzeów. 18 maja o godz. 12.00 w sali Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku odbędzie się dyskusja panelowa zatytułowana „Muzea Lubelszczyzny jako atrakcje turystyczne regionu”.

W debacie udział wezmą: Anna Fic-Lazor, dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce; Michał Karapuda, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin; Tomasz Kranz, dyrektor Państwowego Muzeum na Majdanku; Dorota Lachowska, dyrektor Biura Zarządu Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, oraz Andrzej Stępnik, kierownik Zakładu Edukacji Historycznej i Dziedzictwa Kulturowego UMCS. Spróbują oni odpowiedzieć m.in. na pytanie, jakie działania zmierzające do zwiększenia liczby zwiedzających w placówkach muzealnych powinni podejmować muzealnicy, a jaki wpływ na sposób postrzegania muzeów mają regionalne biura i organizacje turystyczne.

Do udziału w dyskusji zapraszamy nie tylko muzealników z całego województwa lubelskiego, ale również szerszą publiczność. Jest to druga z cyklu debat poświęconych współczesnemu muzealnictwu, jaką organizuje Muzeum na Majdanku. Ubiegłoroczne spotkanie dotyczyło wystaw muzealnych i spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno muzealników, jak i opinii publicznej.