W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Działki działają! | spacer pieszy

Działki działają! | spacer pieszy
Data rozpoczęcia 2017-08-18
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Towarzystwo Świętego Pawła, ul. Laury 1 przed bramą parkingową
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Działki działają! | oprowadza: Michał Fronk | spacer pieszy
Kiedy:

18 sierpnia, 17:00 - 18:30
19 sierpnia, 10:00 - 11:30
25 sierpnia, 17:00 - 18:30
26 sierpnia, 10:00 - 11:30
 
Ogródki działkowe to miniatura własnego raju w mieście. Raju jako kontaktu z przyrodą, własnego skrawka ziemi, możliwości wyobrażania sobie wszystkiego czego nie możemy zmieścić w domu, oraz ucieczki w świat wyobraźni ze świata bloków, sklepów i ulic. Na spacerze odwiedzimy malownicze ogródki działkowe przy ulicy Otella. Usytuowane na skraju wąwozu pomiędzy Węglinem a Konstantynowem, pokazują jak można odczarować pojęcie ogródków działkowych jako negatywnej spuścizny minionych czasów. Wkomponowane w skarpę, pokazują różnorodne podejścia do typologii domku działkowego, traktowania grządek, spędzania czasu wolnego. Podjęta lokalizacja przede wszystkim powinna zachwycić pięknym krajobrazem i tym jak bardzo ogródki działkowe mogą pobudzać wyobraźnię ich gospodarzy. Działki wciąż działają!

Zapisy pod nr tel: 81 533 108 18. Udział w spacerach jest bezpłatny. Osoby nieletnie uczestniczą w spacerach tylko z opiekunami.