W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dziecięcy Dzień Kultury Bum cyrk cyrk!

Dziecięcy Dzień Kultury Bum cyrk cyrk!
Data rozpoczęcia 2018-06-02
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Bezpłatny
Kategoria Zabawa

godz. 14.00-18.00
Kontakt – Monika Kalinowska / / 81 466 59 16
Wstęp wolny!
Bez zapisów!

Dziecięcy Dzień Kultury to wydarzenie dedykowane Dzieciom i całym Rodzinom.

W tym roku Dedekiem zawładnie cyrk! Zapraszamy na pokazy Sztukmistrzów, podczas których będzie można zobaczyć wachlarz sztuk cyrkowych, takich jak: akrobatyka, ekwilibrystyka, żonglerka czy iluzja optyczna. W spektaklu wystąpią artyści Fundacji Sztukmistrze: Daniel Chlibiuk, Magdalena Kisiała, Mateusz Kownacki, Artur Perskawiec oraz Jakub Szwed. W przerwach między pokazami będą się odbywać warsztaty prowadzone przez Fundację Sztukmistrzów oraz członków „Dzielnicowego Klubu Żonglerskiego” tak, aby każdy mógł spróbować swoich sił i przekonać się, że umiejętności cyrkowe są dostępne dla wszystkich. W „Klubie Festiwalowym” będzie można obejrzeć filmy i wystawę prezentującą sztukę Nowego Cyrku oraz odpocząć w „Strefie Malucha”. Cały Lublin usłyszy o nas za sprawą „Węglin Drummers”, którzy zagrają samba reggae. Nie zabraknie baniek mydlanych i wspaniałego klimatu związanego z Dniem Dziecka, czyli święta nas wszystkich!

Nie przegapcie pokazów Mini Variete Fundacji Sztukmistrze o godzinie 14.30 i 17.30!!!

Gość - Fundacja Sztukmistrze to organizacja pozarządowa, która powstała w celu rozwoju i promocji sztuki Nowego Cyrku. Została założona w roku 2010, będąc kontynuacją wcześniejszych działań nieformalnej lubelskiej grupy Sztukmistrze. Realizuje projekty pedagogiczne, artystyczne, a także spotkania środowiskowe. W roku 2012 i 2017 Fundacja zorganizowała w Lublinie Europejską Konwencję Żonglerską, największy i najbardziej prestiżowy festiwal Nowego Cyrku na świecie, który po raz pierwszy w swej historii zagościł w Polsce. Od 2011 roku Fundacja organizuje Żonglerską Lubelską Konwencję –  spotkanie miłośników nowego cyrku z Polski i zagranicy, a od 2014 Cyrkulacje – początkowo ogólnopolski, a od roku 2017 roku – wschodnioeuropejski konkurs etiud nowocyrkowych, wspierając twórców merytorycznie i finansowo. Fundacja prowadzi systematyczne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach Akademii Sztukmistrzów, zaprasza również na cykliczne Variete – cyrkowe pokazy w kabaretowej oprawie.

Do wspólnego świętowania zapraszamy całe Rodziny!

Dziecięcy Dzień Kultury to wydarzenie organizowane od 2012 roku. Na każdej odsłonie proponujemy coś wyjątkowego i świętujemy razem, bo wszyscy jesteśmy Dziećmi! ☺Tegoroczna edycja Dziecięcego Dnia Kultury łączy działania „Dzielnicowego Klubu Żonglerskiego” i Grupy „Węglin Drummers”.

Wydarzenie „Bum cyrk cyrk!” jest realizowane przy współpracy z Fundacją Sztukmistrze oraz przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej