W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Dzielnica Konstantynów – nasz dom” Maria Bartoszewska / premiera książki

„Dzielnica Konstantynów – nasz dom” Maria Bartoszewska / premiera książki
Data rozpoczęcia 2015-12-03
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

„Dzielnica Konstantynów – nasz dom” to próba opisu tożsamości dzielnicy Konstantynów opowiedziana w wyniku własnych obserwacji, zebranych relacji mieszkańców, nawiązania kontaktów z potomkami właścicieli folwarku Konstantynówka, dostępnej literatury naukowej i poznania archiwów fotograficznych niektórych rodzin. Dla mnie dzielnica Konstantynów to nowy dom. Mieszkam tu dopiero 12 lat. Dlatego postanowiłam napisać o powstawaniu dzielnicy i osobistych historiach z nią związanych. Jest to wspólnie budowana opowieść o moim nowym domu Konstantynowie. 

Maria Bartoszewska


 

Maria Bartoszewska urodziła się w Bielsku-Białej, gdzie ukończyła Liceum Pedagogiczne. Następnie podjęła studia w Lublinie w Instytucie Nauk o Ziemi UMCS, uzyskując tytuł magistra geografii ekonomicznej. Przez wiele lat pracy zawodowej była związana z doskonaleniem zawodowym nauczycieli. Jest autorką 35 publikacji z zakresu metodyki i dydaktyki przedmiotowej. Mieszkanka dzielnicy Konstantynów. Pasjonuje się parkami narodowymi świata, szczególnie Stanów Zjednoczonych. Po 50 latach wróciła do swojej największej pasji, malowania pejzaży techniką akwareli.

 

Publikacja została wydana w ramach Projektu „Konstantynów – nasz dom” realizowanego w ramach Programu Dzielnice Kultury przez Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej