W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dzień Patriotyczny
Data rozpoczęcia 2016-05-03
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Pracowniach Kultury Maki ul. Olchowa 8
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncerty

W Święto Narodowe Trzeciego Maja,  Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" zaprasza na popołudnie pełne atrakcji dla całej familii. Początek od godziny 14:00, kiedy to na terenach zielonych przy Pracowniach Kultury Maki zaprezentuje się Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 39”! Będzie można zobaczyć umundurowanie i wyposażenie żołnierzy Wojska Polskiego w 1939 roku, a także prototyp polskiego samochodu terenowego PZInż 303, najcięższy karabin maszynowy wz. 38 FK A oraz ręczny karabin maszynowy Browning wz. 28! Oczywiście atrakcją dla dzieciaków (i niektórych dorosłych) nie będzie patrzenie na pojazd, dlatego dajemy także możliwość przejechania się nim! Niech to będzie żywa i interaktywna lekcja polskiej historii! 

Od godziny 18:00 zapraszamy natomiast do sali widowiskowej Pracowni Kultury Maki, gdzie na naszym profesjonalnym ekranie kinowym wyświetlimy film Andrzeja Wajdy "Zemsta", na podstawie mistrzowskiej komedii Aleksandra Fredry! Cześnik Raptusiewcz, mieszkający po sąsiedzku ze znienawidzonym Rejentem Milczkiem, pragnie ożenić się z owdowiałą Podstoliną (głównie z uwagi na jej majątek). Świadom swoich braków, Cześnik wzywa na pomoc Papkina, podającego się za pożeracza serc niewieścich i wielkiego bohatera, a w rzeczywistości będącego tchórzem i pyszałkiem. To zresztą nie jedyny wątek tej rewelacyjnej komedii pomyłek i niedomówień!

Więcej szczegółów: http://www.ddkbronowice.pl/wydarzenia/dzien-patriotyczny
Wstęp wolny.