W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Dzień poezji śmierci dzień” oraz „Tłuścioch i leszcz”- spotkanie

„Dzień poezji śmierci dzień” oraz „Tłuścioch i leszcz”- spotkanie
Data rozpoczęcia 2017-07-07
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Wirydarz Klasztoru Ojców Dominikanów
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

„Dzień poezji śmierci dzień” oraz „Tłuścioch i leszcz”- spotkanie promujące polskie wydania książek Andreja Adamowicza (Lublin: Warsztaty Kultury 2017)

Uczestnicy: Andrej Adamowicz (autor) oraz Bohdan Zadura i Marek S. Zadura(tłumacze)

Andrej Adamowicz (ur. 1984 w Mińsku) − poeta, prozaik, dziennikarz. Jeden z najciekawszych współczesnych białoruskich literatów. W 2012 roku za tomik Дзень паэзіі смерці дзень(„Dzień poezji śmierci dzień”) uhonorowany nagrodą za najlepszy debiut poetycki na Białorusi. Zwycięzca kilku konkursów dla młodych pisarzy i poetów, uczestnik licznych poetyckich festiwali. Poezje tłumaczone na język litewski, polski, rosyjski i ukraiński.

„Tłuścioch i leszcz” − w 2016 roku otrzymał 3. miejsce w konkursie Nagroda Literacka im. Jerzego Giedroycia. Jest to nagroda przyznawana od 2011 za najlepszą książkę roku w języku białoruskim przez białoruski PEN Club we współpracy z Ambasadą RP i Instytutem Polskim w Mińsku oraz niezależnym Związkiem Pisarzy Białoruskich.