W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień wolnej sztuki: Miłe Słowa

Dzień wolnej sztuki: Miłe Słowa
Data rozpoczęcia 2019-04-27
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Zajęcia twórcze w Galerii Labirynt pozwalają zrozumieć sztukę współczesną także najmłodszym odbiorcom. W sobotę, 27.04, włączając się w ogólnopolską akcję odbywającą się pod hasłem: Dzień Wolnej Sztuki, szczególną uwagę podczas warsztatów poświęcimy pięciu pracom wybranym z wystawy „Akcja Lublin. Rozdział 3. Działania na miejscach”. 

Pokażemy, że warto zatrzymać się na dłuższą chwilę przy każdym dziele sztuki i spróbować samodzielnie odkryć jego sens. Podczas spotkania będzie można się również przekonać, że obiekty artystyczne to niewyczerpane źródło inspiracji. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Punktem wyjścia części plastycznej zajęć będzie praca duetu Miłe Słowa, który tworzą Barbara Gryka i Agata Rucińska. Performans artystek odbył się na dworcu autobusowym w Lublinie i na targowisku w Petach Tikva w Izraelu. Gryka i Rucińska prosiły przechodniów o napisanie na kartkach pocztowych życzeń. Akcja polegała na prostej wymianie – dobre słowo za dobre życzenia. Na wystawie można zobaczyć ułożone w figury kartki pocztowe z tych akcji. Podczas warsztatów dzieci wraz z opiekunami wykonają własne prace inspirowane Miłymi słowami.

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Warsztaty trwają ok. 60 minut. Udział jest bezpłatny.

ZAPISY: tel. 466 59 20 wewn. 32 /  (imię, nazwisko, wiek dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów). Warunkiem udziału jest otrzymanie maila zwrotnego od organizatora, potwierdzającego rezerwację (dot. zapisów drogą mailową). Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 16.00 dnia poprzedzającego warsztaty lub do wyczerpania miejsc.

Więcej o Dniu Wolnej Sztuki >>>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej