W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Wolnej Sztuki ­­­­– ogólnopolska akcja promująca ideę Slow Art

Dzień Wolnej Sztuki ­­­­– ogólnopolska akcja promująca ideę Slow Art
Data rozpoczęcia 2017-04-22
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Według badań goście muzeów i galerii statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. Dzieje się tak dlatego, że wchodząc do muzeum, czujemy się zobowiązani do obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują. Lekarstwem na bierne i kompulsywne zwiedzanie jest Slow Art – ruch Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki.

22 kwietnia 2017 roku o 12.00 muzea i galerie, które uczestniczą w akcji, przez godzinę będą przekazywać zwiedzającym ideę Wolnej Sztuki, motywując ich do podjęcia refleksji i nabrania odwagi do samodzielnego szukania odpowiedzi o sens danego dzieła sztuki, a także pokazując, że obiekt może stać się źródłem inspiracji. Włączając się do akcji, Galeria Labirynt zaprasza na wystawę w Galerii Edukacyjnej pt. „Gesty” oraz do rozwiązywania zadań związanych z wybranymi pracami, które są tam prezentowane.